Hopp til hovedinnhold
  • Aktuelt

WUG Torino: Gull og sølv i Ski-O

Ny fantastisk åpning av Norge, denne gangen i Ski-Orientering!

  • Portrett av en smilende mann i grå Studentidrett-genser utendørs om vinteren.

    Sofus Rasmussen

    Ansvarlig internasjonal aktivitet og organisasjon

Publisert:

19.01.2025

Tre utøvere viser fram medaljene sine på en scene under Torino 2025 World University Games.

Teodor Mo Hjelset sikret Norges andre gull i World University Games 2025. Hjelset stakk av med seier i dagens Ski-O-sprint etter en fantastisk avslutning. Han slo svenske Jonatan Stahl med knappe to sekunder etter en nervepirrende spurt. Dagens vinnertid ble på 12.52 i meget tøffe forhold. Mye snø og dårlig sikt satte utøverne på tøffe prøver underveis.

Og ikke nok med det – Idunn Strand tok en knallsterk sølvmedalje med tiden 13.15. Det ble dermed en fantastisk start på World University Games for Ski-O-delegasjonen. De to stortalentene hadde litt ulike måter å summere opp løpet på. Idunn var på sin side svært fornøyd med disponering av løpet.

Jeg åpnet kontrollert og økte farten etterhvert som o-teknikken begynte å sitte. Jeg syns jeg gjennomførte bra teknisk og følte meg veldig pigg!

Dagens gullvinner sier følgende til Studentidrett.no:

«Even winners end up back in the lobby»

Dagens gull er med andre ord midlertidig, og vi gleder oss stort til tirsdagens mixed stafett. Gratulerer til Teodor, Idunn og Norges Orienteringsforbund med dagens prestasjoner!

Tre kvinnelige utøvere med medaljer poserer sammen under FISU World University Games Torino 2025.
Portrett av en kvinne med hvit lue og hvit vest på en snødekt slette.

Matilde Heggeli

Kommunikasjonsansvarlig WUG Torino 2025

Portrett av en smilende mann i grå Studentidrett-genser utendørs om vinteren.

Sofus Rasmussen

Ansvarlig internasjonal aktivitet og organisasjon