- Aktuelt
Bergen Challenge vinner pris for sosial innsats
Bergen Challgenge, arrangør for Studentlekene Bergen mottok forrige uke pris for sosial innsats fra Norges Handelshøgskole!

Birte Sunde Leirvåg
Ansvarlig internasjonal aktivitet
Publisert:
19.08.2025

Prisen for sosial innsats 2024 gikk i år til Bergen Challenge, som annen hvert år arrangerer Studentlekene Bergen. I tillegg til å arrangere 23 idretter, har arrangementskomiteen hatt fokus på inkludering gjennom prosjektet Idrett for Alle (IFA). Prosjektet er todelt, hvor Stjerneprosjektet er et tilbud som tilrettelegger for funksjonsnedsettelser. Gjennom «Idrett uten grenser» inviteres unge flykninger i Bergensområdet til idrettsaktivitet med mål om å bygge vennskap gjennom idrett.


Idrett for alle
Målet med å arrangere IFA er å bruke vår sterke plattform som en måte å kunne nå ut til enda flere, og sørge for at så mange som mulig får mulighet til å ta del i den gleden som idretten kan gi. Foto: Helge Skodvin
Leder av Bergen Challenge 2024, Kristian Sørlien, sier at tilbakemeldingene fra deltakere, foreldre og ledsagere var svært gode. Spørsmålene meldte seg raskt om når neste arrangement skjer, og det var ingen tvil om at dette var et stort høydepunkt for mange.
Det betyr mye for Sørlien og resten av styret i Bergen Challenge å motta denne prisen og bli lagt merke til på denne måten.
Norges studentidrettsforbund gratulerer, og er stolte over innsatsen som blir lagt ned!
Det blir selvfølgelig gjentakelse av IFA i 2026, og vi gleder oss enormt til å se hva 2026-gjengen får til!
Hele artikkelen til NHH

Birte Sunde Leirvåg
Ansvarlig internasjonal aktivitet


