Uttak Sommeruniversiaden 2019

Norges Studentidrettsforbund har tatt ut en tropp på 60 personer til Sommeruniversiaden Napoli 2019. Vi skal konkurrere i 7 ulike idretter over 15 dager. Se hele uttaket her: 

Utøverne våre skal i Napoli måle krefter mot verdens beste utøvere som bruker dette som et ledd i satsningen mot Tokyo 2020. Vi skal konkurrere i friidrett, basketball, RG, turn, taekwondo, fekting og stup. Sammen utgjør vi en liten del av verdens største idrettsarrangement i 2019 der over 8 000 deltakere fra 120 land skal konkurrere om medaljer i 18 ulike idretter. 

Utøvere

 

Navn

Sport

Øvelse

Konkurranse

Universitet | Høgskole

Thea Mille Herstad Nygaard

Turn

Individuell

3.-7. juli

Oslo Met

Nikolai Rønbeck

Turn

Individuell

3.-7. juli

NMBU

Thale Hille-Dahl

Fekting

Epee

4. juli

University of Lucerne

Lina Lund

 

Stup

 

1m
3m

3.-4. juli

5.-6. juli

Universitetet i Oslo

Thelma Strandberg

 

 

Stup

 

 

1m
3m
Plattform

3.-4.juli

5.-6. juli

2.-4. juli

University of Iowa

John Asp

Taekwondo

-80kg

9. juli

BI Oslo

Marie Magnus

Taekwondo

-57kg

9. juli

Bjørknes College

Victor Asp

Taekwondo

-74kg

11. juli

BI Oslo

Harald Frey (kaptein)

Basketball

#5

4. juli 10:30 GER-NOR

5. juli 20:00
NOR-ITA

6. juli 17:30
CAN-NOR

 

8.-11. juli

Sluttspill

Montana State University

Sigurd Lorange

Basketball

#1

Valparaiso University

Mikkel Kolstad

Basketball

#12

Nova Southeastern University

Tobias Rotegård

Basketball

#33

Universitetet i Sørøst-Norge

Kristian Sjølund 

Basketball

#32

Georgia Institute of Technology

Mats Selboe 

Basketball

#9

Norges Idrettshøgskole

Andrija Blatancic 

Basketball

#4

St. Cloud State University

Sjur Dyb Berg 

Basketball

#7

University of Alaska Anchorage

Eivind Lamo 

Basketball

#20

Universitetet i Bergen

Johannes Dolven

Basketball

#14

Barry University

Marcus Larsson 

Basketball

#2

University of the Incarnate Word

Gaute Haugen

Basketball

#3

Oslo Met

Sara Dorthea Jensen

Friidrett

400m

8. juli 09:00

Universitetet i Agder

Marius Bull Hjeltnes

Friidrett

Tresteg

8. juli 10:35

Universitetet i Oslo

Maria Børstad Jensen

Friidrett

Spyd

8. juli *kveld

NTNU

Amalie Iuel

Friidrett

400m hekk

8. juli 17:30

Norges Idrettshøgskole

Ådne Andersen

Friidrett

1500m
5000m

8. juli 19:25

*reserve

Universitetet i Tromsø

Even Meinseth

Friidrett

100m
200m

8. juli 10:20

10. juli 11:00

Høgskulen på Vestlandet, Bergen

Even Brøndbo Dahl

Friidrett

1500m
5000m

8. juli 19:25

11. juli 21:45

Norges Idrettshøgskole

Amund Høie Sjursen

Friidrett

100m
Lengde

8. juli 10:20

12. juli 11:15

Universitetet i Bergen

Christine Bjelland Jensen

Friidrett

400m 200m

8. juli 09:00

10. juli 10:15

Oslo Met

Malin Bårdsgård Kulseth

Friidrett

100m
200m

8. juli 11:00

10. juli 10:15

NTNU

Stine Grong Ruud

Friidrett

Stav

9. juli 09:20

Universitetet i Tromsø

Joachim Sandberg

Friidrett

400m hekk

9. juli 10:30

Norges Idrettshøgskole

Monika Benserud

Friidrett

Tresteg

10. juli 09:20

Univeristy College of Nordjylland

Ørjan Kjeldsli

Friidrett

5000m

11. juli 21:45

Nord universitetet

Ingar Kiplesund

Friidrett

Lengde

12. juli 11:15

NTNU

Elise Martinsen Nedberg

Friidrett

Høyde

13. juli 18:00

Høgskulen på Vestlandet, Bergen

Karoline Wennberg

RG

Tropp

11.-13. juli

Universitetet i Oslo

Emilie Holte

RG

Tropp

11.-13. juli

Universitetet i Oslo

Fanny Lunde

RG

Tropp

11.-13. juli

Universitetet i Oslo

Emilie Swensen

RG

Tropp

11.-13. juli

Einar Granum Art School

Margit Øverås

RG

Tropp

11.-13. juli

Aarhus University

 

Officials

 

Navn

Idrett

Rolle

Yngvild Larsen Schei

Delegasjonsledelse

Head of Delegation | Chef de Mission

Kjell Erik Kvamsdal

Delegasjonsledelse

Deputy Head of Delegation | Assistant Chef

Karoline R. Jøstne

Delegasjonsledelse

Media Liason | Kommunikasjonsansvarlig

Eirik Valheim

Delegasjonsledelse

Fysioterapeut

Nicolai Øveraas

Delegasjonsledelse

Fysioterapeut

Øyvind Erås

Delegasjonsledelse

Fysioterapeut

Linda Karlsgot Hestvik

Delegasjonsledelse

Lege

Guro Røen

Representant

Generalsekretær

Geir Sjursen

Friidrett

Trener

Eirik Røe

Friidrett

Trener

Mathias Eckhoff

Basketball

Hovedtrener

Audun Eskeland

Basketball

Assistenttrener

Stian Mjøs

Basketball

Scout

Lene Eide

Basketball

Fysioterapeut

Frode Lund

Stup

Trener

Anne Silje Nettum

RG

Trener

Marthina Stähli

Fekting

Trener

Dave Cook

Taekwondo

Trener

Valentin-Dorinel Pintea

Turn

Trener

Norge deltok også med en rekordstor tropp i Vinteruniversiaden i mars. Se resultatene fra Krasnoyarsk 2019 her. 

Developed by Aplia - Powered by eZ Publish - Informasjonskapsler