Resultater SL Trondheim 2019

Med 20års jubileum for Studentlekene var det ekstra stas for NTNUI å kunne ta lekene hjem igjen der de for første gang oppstod i 1999. Og det gjorde de til gangs! 

Med over 50 pallplasser hvor nært 20 av de var gull levnet det liten tvil om hvem som til slutt ble beste klubb og det var åpenbart at NTNUI hadde mobilisert for lekene på hjemmebane! 

Under følger alle resultater under SL Trondheim 2019

Studentmesterskap 

Vinner av et studentmesterskap kåres til Norgesmestere for studenter 2019. 

BESTE KLUBB: NTNUI

Amerikansk fotball: 

  • 1. NHHI
  • 2. BI Athletics Trondheim
  • 3. NTNUI

Badminton

Damer single: 

  • 1. Elisa Wiborg, OSI
  • 2. Janina Schumacher, NTNUI
  • 3. Trine Wåland, KSI

Herrer single: 

  • 1. Mattias Xu, OSI
  • 2. Jiawen Shi, OSI
  • 3. Andreas Stenhaug, NTNUI

Damer double: 

  • 1. Trine Wåland/Marie Wåland, KSI
  • 2. Nora Lindland/Janina Schumacher, NTNUI
  • 3. Emilie Storvik/Ida Høyland, NTNUI

Herrer double: 

  • 1. Sturla Flåten Jørgensen/Carl Christian Mork, OSI
  • 2. Mattias Xu/Jiawen Shi, OSI
  • 3. Indranil Chowdhury/Markus Frey, NTNUI

Mixed double: 

  • 1. Elisa Wiborg/Carl Christian Mork, OSI
  • 2. Sturla Flåten Jørgensen/Emilie Hamang, OSI
  • 3. Andreas Stenhaug/Nora Lindland, NTNUI

Basketball

Herrer: 

  • 1. NTNUI Nerds Elite
  • 2. NTNUI Nerds Select
  • 3. TSI Basket

Kvinner: 

  • 1. NTNUI Shakers
  • 2. NTNUI Chickens
  • 3. NHHI Damer

All stars kvinner: Maria Songve NHHI, Maria Falck Orre NTNUI Chickens, Ina Snartland NTNUI Chickens, Siri Granheim NTNUI Shakers, Fredrikke Hylen NTNUI Shakers (mvp) 

All Stars menn: Odin Bangsund TSI, Andreas Halse NTNUI Select, Lars Rakner NTNUI Select, Erik Matsen NTNUI Elite, Jakob Baiden NTNUI Elite (mvp) 

Ergometerroing: 

Damer lettvekt

  • 1. Hanna Marøy, BSI
  • 2. Madeleine Heiberg, NTNUI
  • 3. Sara Hegge, NTNUI

Damer

  • 1. Inga Kristin Gåsbakk, NTNUI
  • 2. Kristin Lyche, NTNUI
  • 3. Isabell Lippold, NTNUI

Herrer lettvekt

  • 1. Andre Navjord, NTNUI
  • 2. Haakon Halstensen, NTNUI
  • 3. Oscar Hernæs, BSI

Herrer

  • 1. Ole Amund Storlien, NTNUI
  • 2. Aasmund Groven Lindtveit, NTNUI
  • 3. Eilif Skarstein Jakobsen, BSI

Damer stafett

  • 1. NTNUI 1
  • 2. NTNUI 2
  • 3. NTNUI 3

Herrer stafett

  • 1. Valkyrien RNNA BC 1
  • 2. NTNUI - NSA
  • 3. OSI

Langrenn: 

5km kvinner - torsdag

  • 1. Anna Ulvensøen, NTNUI
  • 2. Elise Langkaas, NTNUI
  • 3. Kristin Hetlesæter, NTNUI

10km menn - torsdag

  • 1. Christian Foyn, NTNUI
  • 2. Simon Fredrik Gundersen, NTNUI
  • 3. Kristoffer Lamøy, NTNUI

Sprint kvinner - fredag

  • 1. Kristin Hetlesæter, NTNUI
  • 2. Mari Hognestad, NTNUI

Sprint menn - fredag

  • 1. Ivar Andre Ryttervold, OSI
  • 2. Jakob Meløy, NTNUI
  • 3. Jørund Vala, NTNUI

30km kvinner - lørdag

  • 1. Elise Langkaas, NTNUI
  • 2. Anna Ulvensøen, NTNUI
  • 3. Kaja Morken, NHHI

50km menn - lørdag

  • 1. Bjørn André Aaslund, Janus FK 
  • 2. Jakob Hanserud, NTNUI
  • 3. Kristoffer Lamøy, NTNUI

Innebandy

Herrer: 

  • 1. NTNUI 
  • 2. NTNUI, svare og berg ibk
  • 3. KSI

Kvinner: 

  • 1. OSI D1
  • 2. NTNUI D1
  • 3. NTNUI D2

Håndball

Herrer: 

  • 1. OSI H1
  • 2. NTNUI H1
  • 3. BSI Junior

Kvinner: 

  • 1. OSI Svart
  • 2. NTNUI D3
  • 3. NTNUI D1

All Star: 

Herrer:

Målvakt: Wilhelm Skogly (NTNUI)

Linje: Jostein Råd (OSI)

Venstrekant: Mathias Fekete (OSI)

Høyrekant: Håkon Krager (NHHI)

Venstreback: Lars Tømmervik (BSI) 

Midtback: Emil Oppegård (NTNUI)

Høyreback: Vegard Hareide (BSI)

MVP: Christian Daviknes (OSI)

Forsvarsspiller: Marius Råd (OSI)

 

Damer:

Målvakt: Emilie Svennevik (OSI)

Venstrekant: Birte Lønnum (NTNUI)

Høyrekant: Ingrid Tingstad (NTNUI) 

Venstreback: Ane Aandal (NTNUI)

Midtback: Amalie Leinebø (NTNUI)

Høyreback: Tonje Hornæs (NTNUI)

Linje: Aurora Gundersen (NTNUI)

Forsvarspiller: Maja Sjaavik (BSI)

MVP: Vilde Gran (OSI)

Lacrosse

Herrer: 

  • 1. BI Atheltics
  • 2. OsloMet
  • 3. NTNUI

Kvinner: 

  • 1. NTNUI
  • 2. OsloMet
  • 3. BI Athletics

 

All star kvinner: Defense: Oda Engkrog Gudbrandsen (OsloMet Queens Lacrosse), Midfield: Anniken Midttun (OsloMet Queens Lacrosse), Attack: Anine Vingen (NTNUI Lacrosse)

All star menn: Defense: Magnus Flinstad Ludvigsen (BI Athletics Lions), Midfield: Cole Jaquith (OsloMet Kings Lacrosse), Attack: Andreas Ydén (BI Athletics Lions)

Innendørs Orientering

Herrer: 

  • 1. Johannes Karstein Midtbø, NTNUI
  • 2. Håkon Christiansen, NTNUI
  • 3. Sebastian Torgersen, NTNUI

Kvinner: 

  • 1. Ingunn Egeberg Vari, NTNUI
  • 2. Ingvild Brekke, NTNUI
  • 3. Synne Fossøy, NTNUI

Squash

Herrer: 

  • 1. Isak Joramo, NTNUI 
  • 2. Petter Ødven, NTNUI
  • 3. Olav Nes, NTNUI

Kvinner: 

  • 1. Emma Svalheim, OSI
  • 2. Ragnhild Aalvik, NTNUI
  • 3. Maria Bukier, OSI

Studentcup

Akvatlon

Damer: 

  • 1. Malene Hjorteland, NTNUI
  • 2. Sigrid Oen, NTNUI
  • 3. Marte Wilson, NTNUI

Herrer: 

  • 1. André Navjord, NTNUI
  • 2. Sondre Auganæs, NTNUI
  • 3. Erlend Hansen, NTNUI

Cageball

Herrer:

  • 1. NTNUI Sompmyra oldboys 3
  • 2. Luftkrigsskolen
  • 3. Elverumstudentenes Idrettslag

Kvinner: 

  • 1. NTNUI 2
  • 2. NTNUI Oldstars
  • BISI Hvit

Fekting

Lag

  • 1. NTNUI, The Sock Monsters
  • 2. OSI
  • 3. NTNUI, Chritompoli

Goalball

Lag

  • 1. BISI Trondheim, Blind Spot
  • 2. NTNUI Triatlon
  • 3. NTNUI Ålesund, Wonderboys

SL-trippelen

Damer: 

  • 1. Anna Ulvensøen, NTNUI
  • 2. Madeleine Heiberg, NTNUI
  • 3.Ingunn Egeberg Våri, NTNUI

Herrer:

  • 1. Håkon Christiansen, NTNUI
  • 2. Sebastian Torgersen, NTNUI
  • 3. Aasmund Groven Lindtveit, NTNUI

Svømming

50m fri damer

  • 1. Marthe Berg Sørensen, NTNUI
  • 2. Solveig Mohr, NTNUI
  • 3. Kesia Maria Fodenstøl, NTNUI

50m fri herrer

  • 1. Martin Ghandi Gundersen, NTNUI
  • 2. Jon Olav Båtbukt, NTNUI
  • 3. Casper Buan Helgesen, Politihøgskolen

100m bryst damer

  • 1. Karoline Holmestrand, OSI
  • 2. Elin Hagen, OSI
  • 3. Anja Gram Andersen, OSI

100m bryst herrer

  • 1. Scott Rene Høgenhaug, NTNUI
  • 2. Sigstein Folestø, OSI
  • 3. Konstantin Rygol, BSI

100m fri mixed

  • 1. NTNUI 1
  • 2. NTNUI 2
  • 3. NTNUI 3

50m bytterfly damer

  • 1. Inger-Ane Sætra Schefte, NTNUI
  • 2. Kesia Maria Fodnestøl, NTNUI
  • 3. Marthe Berg Sørensen, NTNUI

50m butterfly herrer

  • 1. Eirik Frestad, NTNUI
  • 2. Manith Randula Attanapola, NTNUI
  • 3. Jon Olav  Båtbukt, NTNUI

100m fri damer

  • 1. Anna Forsstrøm, OSI
  • 2. Mathilde Setnes, BSI

100m fri herrer

  • 1. Jon Olav Båtbukt, NTNUI
  • 2. Christoffer Solberg Jørgensen, NTNUI
  • 3. Scott Rene Høgenhaug, NTNUI

4*50 medley mixed

  • 1. NTNUI mix 1
  • 2. NTNUI mix 2
  • 3. NTNUI mix 3

50m bryst damer

  • 1. Thea Kristine Nord, NTNUI
  • 2. Kesia Maria Fodnestøl, NTNUI
  • 3. Victoria Andersson, NTNUI

50m bryst herrer

  • 1. Casper Buan Helgense, Politihøgskolen Idrettslag
  • 2. Manith Randula Attanapola, NTNUI
  • 3. Scott Rene Høgenhaug, NTNUI

100m rygg damer

  • 1. Marie Stamland, NTNUI
  • 2. Kristin Espolin Johnson, NTNUI

4*50m fri mix

  • 1. NTNUI mix 1
  • 2. NTNUI mix 2
  • 3. OSI

50m rygg damer

  • 1. Inger-Ane Sætra Schefte, NTNUI
  • 2. Solveig Mohr, NTNUI
  • 3. Marte Stamland, NTNUI

50m rygg herrer

  • 1. Eirik Frestad, NTNUI
  • 2. Manith Randula Attanapola, NTNUI
  • 3. Hans-Joachim Schur, NTNUI

100m bytterfly damer

  • 1. Inger-Ane Sætra Schefte, NTNUI
  • 2. Marthe Berg Sørensen, NTNUI

6*50m fri mix

  • 1. NTNUI mix 1
  • 2. NTNUI mix 2
  • 3. NTNUI mix 3

Tennis

Herrer Single:

  • 1. Oscar Wikborg (KSI)
  • 2. Lars Vaagbø (BISI)
  • 3. Joachim Willumsen Grieg (NTNUI)

Damer Single:

  • 1. Sofie Vågen (NTNUI)
  • 2. Camilla Tandrevold Hermanrud (NTNUI)
  • 3. Ragnhild Myrnes (NTNUI)

Herrer Double:

  • 1. Joachim Willumsen Grieg (NTNUI)/Lars Vaagbø (BISI)
  • 2. Lars Fossheim (NTNUI)/Jonas Støre (NTNUI)
  • 3. Kjetil Taksdal (OSI)/Håvard Næss (OSI)

Damer Double:

  • 1. Sofie Vågen (NTNUI)/Camilla Tandrevold Hermanrud (NTNUI)
  • 2. Janicke Eckhoff (OSI)/Wona Lee (OSI)
  • 3. Ingen flere deltakere

Mixed Double:

  • 1. Atle Wiig-Fisketjøn (NTNUI)/Sofie Vågen (NTNUI)
  • 2. Jonas Støre (NTNUI)/Camilla Tandrevold Hermanrud (NTNUI)
  • 3. Lars Fossheim (NTNUI)/Ingrid Steffensrud (NTNUI)

Undervannsrugby

  • 1. NTNUI-DG 1
  • 2. TSI
  • 3. NTNUI-DG Joker
Developed by Aplia - Powered by eZ Publish - Informasjonskapsler