Sommeruniversiaden åpnet i Shenzhen

Den norske troppen til årets Sommeruniversiade er rekordstor. Med en delegasjon på 96 personer, hvorad 65 utøvere, skal Norge konkurrere i 10 idretter.Torsdag ble Norges velkomstsermoni gjennomført i deltakerlandsbyen, og senere idag gjennomføres åpningssermonien hvor det meldes at Kinas president, Hu Jinatao og en rekke andre nasjoners presidenter vil overvære. Norgespiller når dette skrives åpningskamp mot Kina i volleyballturneringen for herrer.

Om Universiaden

Universiaden er verdens største idrettsarrangement, etter sommer-OL. Mesterskapet arrangeres annethvert år i regi av Det internasjonale studentidrettsforbundet (FISU) og retter seg mot utøvere som kombinerer toppidrett og studier. Totalt vil cirka 12.000 deltakere fra 150 nasjoner samles til Sommeruniversiaden for å konkurrere i 24 ulike idretter. 

Følg Universiaden på: www.studentidrett.no

Live streaming på: www.fisu.tv

Link til arrangørens nettsider: www.sz2011.org/Universiade/

Norske deltakere på Sommeruniversiaden i Shenzhen, 12.-23. august 2011:

Bueskyting

  • Vetle M. Risinggard
  • Robert Landskaug
  • Marius Halvorsen
  • Davood Nematina (lagleder)

Friidrett

  • Anne S. Dolvik
  • Siri Eritsland
  • Tale Ørving
  • Marie Hagle
  • Randi Kjerstad
  • Ida Kjelkenes
  • Marte Aaltvedt
  • Katja Vangsnes
  • Lene Secher Myrmel
  • Vladimir Vukicevic
  • Vidar Dahle
  • Marius F. Schneider
  • Kristoffer Nilsen
  • Stian Aaltvedt
  • Jonas A. Grønnhaug
  • Knut Syversen
  • Harald S. Bø
  • Nils Hetleflåt (lagleder)
  • Bjørn Åge Herdlevær (trener)

Sandvolleyball

  • Anders Strømsvåg
  • Morten Kvamsdal
  • Vilde Solvoll
  • Mari Bergum Berget
  • Dag Strømsvåg (trener)
  • Bente Skaug (dommer)

Skyting

  • Marianne Berger
  • Helene Rønningen
  • May Elisabeth Nordahl
  • Hanne Sangolt
  • Knut Jørgen Brodahl
  • Bjarne Muri (lagleder)
  • Rebecca Pettersen (trener)

Stup

  • Kristoffer Jørgensen
  • Ann-Cathrin Løland
  • Ole –Jonas Liereng (trener)
  • Aud Synnøve Løland (lagleder)

Svømming

  • Eirik Ravnan
  • Oscar Aldabe Bomstad

Sykling

  • Emil Unaas
  • Jin Li (lagleder)

Taekwondo

  • Nina Bansal
  • Joachim Wien
  • Lars Flottorp Ness
  • Jo Flottorp Ness
  • Thomas Jensen (trener)

Turn

  • Sandra Ostad
  • Karoline Sondov
  • Joachim Hanche Olsen
  • Marcus Conradi
  • Petter Egge
  • Marius W. Haaverstad
  • Octavian Ionasiu (trener)
  • Antti Palkola (trener)
  • Ann Helen Bjørnstad (dommer)
  • Børre Jensen (dommer)
  • Espen Inge Jansen (dommer)

Volleyball kvinner

  • Ingvild Sørdal
  • Elise Sandanger
  • Ingrid Festø
  • Eline Bye
  • Ingunn Edholm
  • Eline Landsnes
  • Ingri Erdal
  • Sandra T. Haugen
  • Hilde Elvebakk
  • Anja Ø. Borsheim
  • Martin Watne Frydnes (trener)
  • John Arne Vestnor (trener)
  • Cato Seljevold (teknikk)

Volleyball menn

  • Kåre Morken
  • Jonas Kvalen
  • Andre Tolleshaug
  • Kristian Bjelland
  • Martin Støyten
  • Joakim Larsen
  • Sigurd Festøy
  • Ørjan Siljander
  • Marius Wollan
  • Lars Fredrik Tvinde
  • Jon Arnesen
  • Yngve Sundfjord
  • Lars Rydland (dommer)
  • Tim Kaaber (dommer)
  • Haruya Indo (trener)
  • Nebojsa Djuric (trener) 

Fysioterapeuter for troppen

  • Susanne Tvedt
  • Lars Martin Dag Steen
  • Bjørnar M. Haaland

Delegasjonsledelse

  • Andrea Schmalzried
  • Line Eskerud
  • Karl Olav Haaland
  • Marius H. Johannessen
Developed by Aplia - Powered by eZ Publish - Informasjonskapsler