11 medaljer til Norge

Etter en fantastisk tur til Zakopane og Student-VM på skøyter sitter den norske troppen igjen med medaljer på nesten samtlige distanser.

Totalt kunne de norske studentene telle 11 medaljer i ulike distanser etter endt mesterskap, en utrolig bragd. Samtlige løpere sitter igjen med en svært positiv opplevelse etter at det første Student-VM på skøyter ble arrangert i fjellandsbyen Zakopane på 900 moh. Det norske flagget vaiet gang på gang og ingen kunne la være å legge merke til både innsats, glede og samhold i den norske troppen.

Løperne har uten tvil fått mersmak på Student-VM og de snakker allerede om Universiaden i Trentino 2013 og Student-VM i 2014 hvor samtlige har et mål om å klatre enda mer på pallen og gå for den gjeveste medaljen i enda flere distanser.
Se bilder og de løpende oppdateringene underveis fra mesterskapet her

Slik ser resultatene ut for de norske medaljevinnerne:
Even Johansen (NKS, sosiologi): Sølv (1000m), bronse (500m)
Espen Tveit (HiT, økonomi): Gull (lagtempo), sølv (1500m), bronse (1000m)
Martin Bjertnes (HiBu, økonomi og ledelse): Gull (10 000m, lagtempo), sølv (5000m)
Einar Agdestein (HiOA, fysioterapi): Gull (lagtempo)

Rikke Jeppsson (BI, PR og kommunikasjon): Bronse (lagtempo, 500m)
Camilla Farestveit (HiB, idrett): Sølv (5000m), bronse (lagtempo)
Marit Fjellanger Bøhm (UiS, økonomi): Bronse (lagtempo, 3000m)

Norske deltakere på Student-VM 2012

Orientering

Utøvere

: Anette Baklid, Therese Haare, Anne Johanne Lind, Nikoline Ekeberg, Gøril Rønning Sund, Linn Hokholt, Vetle Ruud Bråten, Vegard Danielsen, Espen Fiskum, Asgeir Bakken Rognstad, Jo Forseth Indgaard, Vegard Ruttenborg

Lagleder

: Torben Wendler

Golf

Utøvere

: Eline Askeland, Ingrid S. Hagen, Elisabeth Haavardsholm, Cecilie Krefting, Tor Erik Knudsen, Vilhelm Bogstrand, Frederik Frank Kollevold, Rune Johannessen

Støtteapparat

: Oskar Bogstrand, Lars Daniel Garshol

Ridning

Utøvere

: Emil Flam, Silje Haugerud, Karoline Næss Moe, Camilla Viken

Lagleder

: Ida Kristine Sørvåg Foldvik

Roing

Utøvere

: Elise Sandsmark, Marianne Madsen, Marte Bergstedt Flaat, Marte Kaasen Krogsrud, Kari Andrea Solli Ælveborn, Inger Kavlie, Karen Marie Utne Belsby, Ola Myklatun Krosness, Eirik Hexeberg Henriksen, Markus Christensen, Øyvind Lavoll, Fredrik Winther Thorsen, Jon-André Brurberg, Haakon Gunnerius Johnsrud Hagen, Olav Kallerud, Andreas Holager, Ole Johan Klingan, Bjørn-Jostein Singstad, Sven Ole Mollestad Nicolaysen, Thong Xuan Nguyen

Støtteapparat

: Sjur Øyen, Christine Høyvik

Vektløfting

Utøvere

: Håvard Grostad

Støtteapparat

: Arne Grostad

Skøyter

Utøvere

: Even Johansen, Espen Tveit, Martin Bjertnes, Einar Agdestein, Pål Lorentzen, Rikke Jeppson, Marit Fjellanger Bøhm, Camilla Helene Farestveit

Lagleder

: Edel Therese Høiseth

 

 

Developed by Aplia - Powered by eZ Publish - Informasjonskapsler